Енергозберігаючі лампи: тонкі моменти вибору.

Energozberіgayuchі lampi: tonkі momenti viboru.Уже багато слів сказано про переваги і недоліки звичайних і енергозберігаючих ламп. Відомі також і критерії їх вибору: основним критерієм служить споживана потужність. У багатьох джерелах рекомендується взяти номінальну потужність звичайної лампи розжарювання, поділити її приблизно на 4-5 і отримати потрібну потужність лампи енергозберігаючої. Тобто, якщо для освітлення приміщення потрібна 100-ватна лампа розжарювання, то підійде енергозберігаюча лампа в 20-25 ватів. Ця досить спрощена схема згадується дуже часто. Але варто задуматися: потужність — це те, що лампа споживає, а виробляє вона щось інше!

І дійсно — будь-яка лампа виробляє, як це не банально, світло. Світловіддача лампи вимірюється в люменах (лм). Звичайна світловіддача традиційної 100-ватної лампи розжарювання — близько тисячі люмен. Тому, купуючи енергозберігаючі лампи, звертайте увагу не тільки на їх потужність, але і на їх світловіддачу.

Дійсно, практика показує, що енергозберігаючі лампи з споживаною потужністю від 20 до 25 ват виробляють світловий потік близько 1000 лм і більше. Купуючи енергозберігаючі лампи, вибирайте найменшу можливу потужність (для економії електроенергії) і потрібну вам світловіддачу. І майте на увазі, що прямої залежності між споживаною потужністю і світловіддачею немає. Світловіддача енергозберігаючих ламп залежить від іншого. Від чого ж?

В даний час розміри енергозберігаючих ламп перевершують розміри звичайних ламп розжарювання. Йде боротьба за зменшення їх розміру. Перш ніж зробити вибір на користь невеликих ламп, задумайтеся — а чи треба вам це? Перш за все такі лампи будуть дорожчі, оскільки вони складніші у виготовленні. А по друге — їх світловіддача буде менше!

Внутрішні стінки колби енергозберігаючих ламп покриті спеціальним люмінесцентним складом. Саме він випромінює світло при роботі лампи. Звідси й залежність: чим більше площа поверхні колби енергозберігаючої лампочки — тим більше світла при тій же споживаної потужності вона здатна виробляти.

Приміром, запропоновані енергозберігаючі лампи, при споживаної потужності в 23 Вт мають світловіддачу 1700 і 1400 люмен.

Крім того, лампи з великими колбами легші у виробництві. А тому серед них зустрічається меньше браку і служать вони довше ніж їх зменшені в розмірах побратими.

Враховуючи все це, чи варто гнатися за мінімізацією — вирішувати вам. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам зорієнтуватися і зробити правильний вибір.