Вплив енергозберігаючих ламп на зір.

Vpliv energozberіgayuchih lamp na zіr.Нові технології, винайдені людством, чекає різна доля. Якісь приймаються на «ура» і відразу впроваджуються в наше життя, якісь викликають наукові суперечки і бажання суспільства розібратися з ними глибше. Візьмемо для прикладу енергозберігаючі лампочки. Своєю появою вони зобов’язані не самій революційній на світі технології, тим не менш суперечки навколо їх користі чи шкоди не вщухають ні один рік.Наприклад, навіть в інтернеті на численних форумах можна зустріти думки різних людей про те, що енергозберігаючі лампи шкідливі для зору. Зрозуміло, мережа — одне з найдемократичніших місць, де кожен користувач може висловити свою власну думку, навіть якщо вона мало обгрунтована або просто є повторенням чиєїсь чужої думки. Так і в даному питанні. Адже скільки наукових досліджень в цій галузі, наскільки нам відомо, не проводилося. А ось звідки взялася така думка про енергозберігаючі лампи у простого користувача — легко зрозуміти, варто тільки задуматися над технічною стороною питання.

Справа в тому, що сучасні енергозберігаючі лампи «виросли» з люмінесцентних ламп. І зараз принцип їхньої дії схожий, хоча технології зробили крок далеко вперед. Люмінесцентні лампи з’явилися кілька десятків років тому, використовуються вони і зараз, головним чином в офісах і торговельних приміщеннях. Вони являють собою довгі трубки, які зазвичай в кількості чотирьох штук встановлюються в світильники, що вбудовуються в підвісні стелі. Такі лампи харчувалися через так званий електронний баласт — досить просту і дешеву схему. Ця схема нерідко виходила з ладу, тоді лампи помітно «кліпали» і ще гули. Зараз ця схема вдосконалена, і сьогодні зустріти кліпаючу люмінесцентну лампу — це рідкість. Тим не менш, частота розрядів, що забезпечується електронним баластом, становила 100 Гц. Така частота мерехтіння людині практично не помітна. Для порівняння — всі сучасні телевізори та комп’ютерні монітори мають частоту оновлення екрану саме в 100 Гц. Проте ми з Вами знаємо, що дуже довго дивитися телевізор або знаходитися за комп’ютером не рекомендується. Так і з люмінесцентними лампами — довга робота при їх світлі могла приводити до стомлюваності очей.

Саме з тих пір з’явилися рекомендації, щоб уникнути зорової стомлюваності, не працювати тривалий час при світлі люмінесцентних ламп. Саме звідси перенесено це застереження і на енергозберігаючі лампочки.

Сьогодні енергозберігаючі лампи включаються через сучасну електронну схему, яка називається електронним пуско-регулюючим пристроєм. Частота мерехтіння сучасних енергозберігаючих лампочок становить від 20 до 50 і вище кГц, тобто перевершує частоту мерехтіння люмінесцентних ламп більш ніж в 200 разів. Це мерехтіння вже зовсім не помітно людському оку і ніяк їм не сприймається. Відповідно, Ви можете не побоюватися за свій зір.

Тим не менш, якщо у Вас залишилися побоювання, або якщо Ви маєте якісь проблеми із зором — будь ласка, проконсультуйтеся з фахівцем. Тобто — з лікарем. Його думці Ви зможете довіряти набагато більше, ніж думці «того хлопця» з блогу.