Приклад вертикальних вітряків.

Vertikalno-osova vіtroustanovkaВітрогенератор ATMOSFERA VAWT-5Л-3000.

Вертикально-осьова вітроустановка з інерційним моментом обертання є на сьогоднішній день однією з найефективніших. Така конструкція дає можливість працювати навіть при слабких швидкостях вітру.

Вітрогенератору немає необхідності змінювати напрямок при зміні напрямку вітру. Це, у свою чергу, дозволяє генерувати більше електроенергії.

Застосування багатополюсного синхронного генератора прямого обертання дозволило системі добитися легкого старту і досягати номінальної потужності на малих обертах генератора.

Його можна розміщувати в безпосередній близькості до житлових приміщень, на даху будинків, або на балконних консолі міських квартир. Абсолютно нешкідливий для птахів, бджіл і  навколишнього середовища, може встановлюватися на шляху міграції перелітних птахів, у заповідниках на відміну від горизонтальних.

Найбільш часто знаходить своє застосування в місцях, де відсутній електромережа чи відбуваються постійні відключення електроенергії, обриви проводів. VAWT-3000 може забезпечити електроенергією приватний будинок, дачу, заправку, кафе, фермерське господарство, придорожню майстерню і роботу окремих приладів. Для запобігання перебоїв в електроживленні вітроустановку можна комбінувати дизельним генератором і сонячними батареями.