Як купувати енергозберігаючі лампи.

Як купувати енергозберігаючі лампи.Розглянемо на що слід звернути увагу споживача, купуючи енергозберігаючі лампи.

У весь час виробники енергозберігаючих ламп ведуть боротьбу за їх мініатюризацію. І хоча зараз у продажу почали з’являтися енергозберігаючі лампи, не дуже відрізняються за своїм розміром від звичайних ламп розжарювання, проте більшість енергозберігаючих лампочок по своїх габаритах все-таки більше ламп розжарювання. А тому, при покупці необхідно завжди переконуватися в тому, що придбана лампа поміщається у ваші світильники або люстри. Питання про те, чи варто вам гнатися за енергозберігаючими лампами невеликого розміру — ми розглянемо в окремій статті.

Форма колби у енергозберігаючих ламп буває або дугоподібного виду, або у вигляді спіралі. При цьому спіралеподібні колби зазвичай трохи менше за розмірами, ніж колби дугоподібних ламп при тій же потужності. Зауважимо, що сама по собі форма колби практично не впливає на роботу лампи. Але оскільки спіралеподібні колби складніше для виробництва, то й коштувати такі лампи в більшості випадків будуть дорожче.

Відрізняються всі енергозберігаючі лампи по споживаної ними потужності. Зазвичай вона становить від п’яти до вісімдесяти п’яти Ватт. Звичайно ж, існує пряма залежність: чим потужніша  лампочка, тим яскравіше вона буде світити, але і тим більше електрики вона буде споживати. А тому, купуючи енергозберігаючі лампи, не забудьте з’ясувати їх споживану потужність.

Також при покупці не забувайте про розміри цоколя. Всього існує два основних розміри цоколів ламп. Найпоширеніший — E27, він застосовується в більшості звичайних стельових люстр. Другий формат — E14, він буде трохи менше за розміром, і застосовується в світильниках невеликого розміру або в невеликих настінних бра. Не забудьте, що вам потрібна лампа саме з тим цоколем, який буде підходити для вашого світильника.

Також при покупці варто звертати увагу на термін служби лампи. Особливо це важливо, якщо мова йде про заміну ламп у важкодоступних місцях. Для того, щоб якомога рідше перевстановлювати такі лампи — при покупці вибирайте енергозберігаючу лампу з максимальним терміном служби.

Ну і останній нюанс при виборі енергозберігаючої лампи. При покупці приймайте до уваги її колірну температуру. Продумайте — який саме колір найбільш потрібен у вашому приміщенні, де ви збираєтеся встановлювати куповану лампу. Виходячи з цього і підберіть необхідну вам енергозберігаючу лампу з потрібною колірною температурою.

З урахуванням усіх описаних параметрів ви завжди зможете підібрати собі саме таку енергозберігаючу лампу, яка буде повністю відповідати вашим потребам. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам у цьому.

One thought on “Як купувати енергозберігаючі лампи.

  • 30.03.2011 at 09:17
    Permalink

    Парадокс Украины — чем больше население будет экономить электроэнергию — тем выше будут тарифы на нее . Причина , — на первый взгляд, абсолютно нелогичная ,переизбыток энергогенерирующих мощностей в стране.

Comments are closed.