Як купувати енергозберігаючі лампи.

Як купувати енергозберігаючі лампи.Розглянемо на що слід звернути увагу споживача, купуючи енергозберігаючі лампи.

У весь час виробники енергозберігаючих ламп ведуть боротьбу за їх мініатюризацію. І хоча зараз у продажу почали з’являтися енергозберігаючі лампи, не дуже відрізняються за своїм розміром від звичайних ламп розжарювання, проте більшість енергозберігаючих лампочок по своїх габаритах все-таки більше ламп розжарювання. А тому, при покупці необхідно завжди переконуватися в тому, що придбана лампа поміщається у ваші світильники або люстри. Питання про те, чи варто вам гнатися за енергозберігаючими лампами невеликого розміру — ми розглянемо в окремій статті.

Форма колби у енергозберігаючих ламп буває або дугоподібного виду, або у вигляді спіралі. При цьому спіралеподібні колби зазвичай трохи менше за розмірами, ніж колби дугоподібних ламп при тій же потужності. Зауважимо, що сама по собі форма колби практично не впливає на роботу лампи. Але оскільки спіралеподібні колби складніше для виробництва, то й коштувати такі лампи в більшості випадків будуть дорожче.

Відрізняються всі енергозберігаючі лампи по споживаної ними потужності. Зазвичай вона становить від п’яти до вісімдесяти п’яти Ватт. Звичайно ж, існує пряма залежність: чим потужніша  лампочка, тим яскравіше вона буде світити, але і тим більше електрики вона буде споживати. А тому, купуючи енергозберігаючі лампи, не забудьте з’ясувати їх споживану потужність.

Також при покупці не забувайте про розміри цоколя. Всього існує два основних розміри цоколів ламп. Найпоширеніший — E27, він застосовується в більшості звичайних стельових люстр. Другий формат — E14, він буде трохи менше за розміром, і застосовується в світильниках невеликого розміру або в невеликих настінних бра. Не забудьте, що вам потрібна лампа саме з тим цоколем, який буде підходити для вашого світильника.

Також при покупці варто звертати увагу на термін служби лампи. Особливо це важливо, якщо мова йде про заміну ламп у важкодоступних місцях. Для того, щоб якомога рідше перевстановлювати такі лампи — при покупці вибирайте енергозберігаючу лампу з максимальним терміном служби.

Ну і останній нюанс при виборі енергозберігаючої лампи. При покупці приймайте до уваги її колірну температуру. Продумайте — який саме колір найбільш потрібен у вашому приміщенні, де ви збираєтеся встановлювати куповану лампу. Виходячи з цього і підберіть необхідну вам енергозберігаючу лампу з потрібною колірною температурою.

З урахуванням усіх описаних параметрів ви завжди зможете підібрати собі саме таку енергозберігаючу лампу, яка буде повністю відповідати вашим потребам. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам у цьому.

Що потрібно враховувати при проектуванні будинку, щоб також мати 100%-е сонячне опалення?

100%-е сонячне опаленняПОСЛІДОВНІСТЬ РОЗРАХУНКУ СИСТЕМИ:

1. Ліквідація всіх джерел можливих витоків тепла.
2. Визначення теплового навантаження середнього грудневого дня.
3. Визначення запасу потужності установки і необхідного обсягу теплового акумулятора (залежить від послідовності чергування ясних, полуясних і хмарних днів. Чим більше хмарних днів, наступних один за іншим, тим більшій термічн масу необхідно мати).
4. Вибір оптимального співвідношення всіх елементів. Тут розрахунок виконується на період терміну служби системи (20 … 25 років), але при цьому слід врахувати, що:

* при малих витратах на систему і низькому її ККД буде потрібно витрати на традиційне паливо;
* при надефективній системі (100% сонячне опалення) можливі дуже великі витрати на її будівництво.
* З цього випливає, що необхідно мінімізувати сумарні витрати на весь період терміну служби системи, які включають в себе:
* вартість системи сонячного опалення;
* додаткову теплоізоляцію огороджувальних конструкцій (стін, даху, підлоги);
* можливу потребу в монтажі теплоізолюючих віконниць.

У розрахунку, звичайно, слід враховувати вартість палива на цей період, тобто закладати прогнозовані майбутні ціни на нього.

Таким чином, виконується розрахунок з багатьма невідомими. Для виконання його можна використовувати електронні таблиці ..  Після виконання розрахунків може з’ясуватися, що оптимальним для вас з’явиться будинок не з 100%, а 70 … 80% сонячним опаленням, тому що систему необхідно буде монтувати у вже існуючому будинку. При цьому будинок не буде мати потреби в традиційному опаленні з лютого до кінця листопада, а в грудні-січні може знадобитися додаткове опалення.