Зразковий сонячний будинок «Лейпциг».

У листопаді 2007 року фірма «HELMA Eigenheimbau AG» представила відвідувачам перший зразок сонячного будинку в своєму парку зразків будівництва в Лерте недалеко від Ганновера.Современний цегельний сонячний будинок розширив базу енергозберігаючих будинків фірми, що будує будинки по всій Німеччині.

зразковий сонячний будинокзразковий сонячний будинок

Завдяки цьому сонячному будинку фірма «HELMA» стала одним з лідерів виробництва екологічно безпечних енергозберігаючих будинків.

 

 

 

зразковий сонячний будинокПроект «Лейпциг» фірми «HELMA» являє собою зразок будинку, який є втіленням концепції сонячного будинку. На південній стороні будівлі розташовані вікна великої площени і зимовий сад, який тягнеться аж до даху, що сприяє отриманню сонячного тепла.

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокзразковий сонячний будинокІзоляція будинку відповідає стандарту KfW 40-Standard або вище. Фундамент сонячного будинку покритий спеціальною ізоляцією.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокВільний рух холоду під будинком досягається так званими морозними парасолями, які прокладені під будівлею. Можна відмовитися від обшивки дошками бетонної підлоги першого поверху, так як фасадна сторона так само ізольована і може використовуватися як опалубка.

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокДля того щоб майбутні мешканці могли використовувати сонячну енергію, в будинку встановлений накопичувач висотою 4,6 м, діаметром 1,4 м і об’ємом 7000л. Цей накопичувач створений фірмою «Solvisim Haus». Вбудований в житлову частину будинку накопичувач є характерною ознакою будь-якого сонячного будинку.

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокСонячні будинки фірми «HELMA» будуються з цегли, а підлога робиться з залізобетону. Такий метод будівництва забезпечує будинкам швидкий процес теплообміну, що, в принципі, добре для сонячного будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокЗавдяки сонячним елементам площею 40 м ² будинок отримує теплову енергію, яку потім накопичує.Солнячні елементи розташовані на південній стороні даху під кутом 45 градусів праворуч і ліворуч від зимового саду. Поверхня над зимовим садом використовується для розміщення фотогальванічної енергетичної установки площею приблизно 11 м ², що оптимізує та продовжує концепцію сонячного будинку.

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокДля будівництва стін використовується цегла з ізоляцією, заповнена перлітом, який володіє хорошими фізичними та екологічними якостями. Наприклад, цегла «PorotonT8«. Перліт є натуральним мінералом, який виник завдяки підводної вулканічної діяльності. Шляхом короткочасного нагрівання меленої гірської породи до температури 1000 градусів, з неї випаровується вода. При цьому перліт збільшується в розмірі майже в 20 разів. Перліт — екологічно чистий матеріал з високим ступенем теплоізоляції. Після обробки «PorotonT8» коефіцієнт теплопровідності складає 0.08 Вт / мК, завдяки чому стіни сонячного будинку добре ізольовані. Цегла складається з несучої частини розміром 17,5 см і ізоляційної частини розміром 25см, що означає, що ширина зовнішньої стіни складає 42,5 см.

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокНакопиченої сонячної енергії вистачає для того, щоб опалювати будинок кілька тижнів. Лише в холодний несолнечний період сонячна установка підтримується піччю з апаратом для сухої перегонки дерева потужністю 25 кВт. Завдяки цьому температура в накопичувача досить висока навіть для нагріву господарсько-питної води (наприклад, душу або ванни).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокПерші випробування зразкового будинку показали, що навіть у холодну зимову погоду енергії в накопичувачі вистачить на тиждень, і тільки потім треба буде використовувати піч.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокРозташована між передпокоєм і житловою частиною будинку піч з апаратом для сухої перегонки дерева є не тільки необхідною складовою частиною системи опалення, а й завдяки центральному розташуванню представляє собою елемент декору житлової частини будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокзразковий сонячний будинокДля того, щоб відвідувачі будинку швидше зрозуміли принцип роботи системи опалення фірма «HELMA» розробила наступне: при вході розміщено екран, на якому показана схема опалення, а також відображена температура в різних частинах будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинок

зразковий сонячний будинокВисновок: сонячний будинок «Лейпциг» фірми «HELMA» поєднує у собі домашній затишок і інноваційно ефективну опалювальну технологію

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


One thought on “Зразковий сонячний будинок «Лейпциг».

  • 15.08.2014 at 14:15
    Permalink

    Лише в холодний несолнечний період…

    Накопиченої сонячної енергії вистачає для того, щоб опалювати будинок кілька тижнів. Лише в холодний НЕСОЛНЕЧНИЙ період сонячна установка підтримується піччю з апаратом для сухої перегонки дерева потужністю 25 кВт.

Comments are closed.