Будова промислової вітряної установки

Будова промислової вітряної установкиБудова промислової вітряної установки

Фундамент
Силова шафа, що включає силові контактори й ланцюги управління
Башта
Сходи
Поворотний механізм
Гондола
Електричний генератор
Система спостереження за напрямком і швидкістю вітру (анемометр)
Гальмівна система
Трансмісія
Лопаті
Система зміни кута атаки лопаті
Ковпак ротора

— Система пожежогасіння
— Телекомунікаційна система для передачі даних про роботу вітрогенератора
— Система блискавкозахисту

Повітронепроникна оболонка

Повітронепроникна оболонкаПовітронепроникна оболонкаЗовнішні оболонки будинків повинні бути повітронепроникними.

Такий принцип і не може підлягати сумніву. Даний принцип можна знайти в будівельних нормах DIN 4108.

Повітронепроникність викликає багато суперечок, тому що ядро проблеми невірне уявлення про те, що через нещільність зовнішньої оболонки будинку можна гарантувати достатню вентиляцію приточування. Це глибока помилка. Повітрообмін через негерметичні шви у зовнішніх стінах змінюється залежно від натиску вітру в температурних коливань у вкрай широкій області.

У негерметичних будівлях, в яких відчувається, повітрообмін недостатній. На вентиляцію повітря через шви покластися не можна! Однак повітряний потік через шви має вагомий недолік: якщо через шов Повітронепроникна оболонказовні всередину легко проходить повітря, то в конструкцію з-за напору вітру можуть потрапити атмосферні опади.

Якщо раптом повітряний потік проходить зсередини назовні, то ці наслідки катастрофічні. Тепле повітря в приміщенні охолоджується, коли проходить через шов, при виході назовні, він вже не буде містити колишнього відсотка вологості, тому що в холодному повітрі міститься мало водяної пари. Так само решті відсоток пошкодження будівель — це негерметична оболонка зданія.Не щільності швів приносять більше шкоди, ніж користі.

У звичайних будинках оболонки повинні бути повітронепроникними. У пасивних будинках повинна бути найкраща герметичність оболонки! Необхідний повітрообмін можна забезпечити системою вентиляції. Вентиляція через шви теж не підходить, так як зросли б тепловтрати. Герметичність будівлі можна виміряти тиском. Вентилятор установлюють у прорізі зовнішніх дверей, створюють в будівлю певне розрідження (рис. 1). Розташування місць витоку повітря можна визначити оглядом зовнішньої оболонки, в тих місцях, які виявляються завдяки інфільтрації повітря.

Легше будувати будівлі досить герметичними, і це не так складно. Ключем успіху є сумлінне проектування.

Досить герметичній є звичайна цегляна стіна, покрита суцільний штукатуркою, виконаної без розривів. Штукатурка повинна бути суцільною — від підлоги до низу перекриття. Обштукатурені повинно бути ще за сходами, тобто між сходовим маршем і стіною. Дерев’яні конструкції будуть герметичними у площині, якщо суцільна плівка з поліетилену закриває всю поверхню теплоізоляції. Полотна плівки треба склеювати ретельно і головне надійно, використовуючи двосторонню самоклеящуюся бутілкаучуковую стрічку. Герметичними так само є бетонні перекриття та віконні шибки.

Про альтернативні джерела енергії.

альтернативні джерела енергіїОстаннім часом про альтернативні джерела енергії говорять багато і скрізь. Багато заміських власників намагаються розібратися в сучасних технологіях і «девайсах», здатних вирішити їхні енергетичні проблеми. Треба сказати, що під альтернативною енергетикою кожен розуміє своє.

Багато технологій геотермальної енергетики відносять до альтернативних джерел, інші вважають, що це не зовсім коректно. Частина вважає альтернативною енергетикою технології, в яких присутня кінцева електрична енергія, яка і вважається основною, тобто це генератори, що працюють на газі (магістральному або зрідженому), дизельному паливі, рапсовій олії і т.д., вітроелектростанції, гідроелектростанції, сонячні батареї.

При цьому не важливо присутній чи ні додаткова теплова енергія. Тобто в слово альтернативність вкладається автономне отримання електричної енергії, як основний — життєво необхідною. Інша частина вкладає в слово альтернативна енергетика — отримання енергії (як електричної, так і теплової) більш дешевими способами, ніж витрати на традиційні способи опалення газом, соляркою, електроенергією, вугіллям, дровами. У цілому звертаючись до значень слів російської мови, слово «альтернативна» є антонімом слова «традиційна». І тут, питання: що вкладати в слово «традиційна»? або по іншому «традиційна» для кого? Очевидно, для конкретного споживача «традиційна» — це та, яка є у нього в даний момент часу, а для середнього споживача в Росії «традиційна» — це вид і спосіб отримання енергії в масштабах держави в більшому процентному співвідношенні (швидше за все — електрика по проводах і магістральний газ). Але конкретні споживачі можуть мати недостатня кількість електрики, а докупити необхідні потужності, не дозволяють або реальна відсутність потужностей, або божевільні апетити чиновників.

Тсолнечний Домака чи інакше, «традиційна» енергія для конкретного приватника — може бути, як електрика і магістральний газ, так і солярка (дизельні котли, генератори), або пропан-бутан (газгольдери, далі газогенератори і газові котли), або дрова (дров’яні котли), рідше бувають котли на відпрацьованому маслі. Все вищезазначене працює (мається на увазі безперервно), має будь-які, необхідні потужності і стоїть зрозумілих грошей. Саме тому для приватника, який не має в своєму розпорядженні магістральним газом або необхідними електричними потужностями — це стало «традиційним». Якщо подивитися історично, то «традиція» для Росії — це дрова, а все інше — «альтернатива», може бути і більш зручна, або навіть більш дешева, але все одно — альтернатіва.І так, щоб спростити розуміння слова «альтернативна», ми будемо мати на увазі ту енергетику, яка виявиться економічніше в порівнянні з наявною (як виглядом, так і способом), з урахуванням сьогоднішнього ціноутворення і зразкових прогнозів на майбутнє для конкретного власника заміської нерухомості.

Сьогоднішнє ціноутворення таке: найдешевший — магістральний газ. Причому, його настільки низька ціна прощає всі помилки в теплоізоляції, більше того робить їх виправлення економічно не вигідним. Навіть отримання електрики за допомогою газогенератора при певних потужностях виявиться дешевше підключаємої.

Далі поперемінно коштує солярка та електрика (аналіз останніх десяти років) — все залежить від ціни на солярку і тарифів на електрику. Конкуренцію солярці останнім часом надають газгольдери, при цьому первинні вкладення вельми істотно растуть.Альтернатівние рішення — такі як, вітрогенератори, сонячні батареї, мікрогідроелектростанціі (на струмочки) — явно дорожче (з урахуванням вкладень, терміну служби і ставки рефінансування) нині існуючих тарифів на електрику і відповідно, розглядаються, як альтернативні, при сукупності факторів: відсутності підключення електрики, малі необхідні потужності, схильність району до максимального завантаження (постійні сильні вітри — прибережна смуга, багато сонця — південь, постійний потік води).

Якщо розглядати теплову енергію, то сонячні колектори вельми ефективні в окремих регіонах, і при постійному використанні окупаються. Проте вони здатні вирішити проблеми опалення та гарячого водопостачання у весняно-літньо-осінній період, тоді як у зимовий період, коли необхідність в опаленні зростає в рази, робота сонячних колекторів сходить нанівець. Треба зауважити, що в західних країнах, особливо в Німеччині, отримали популярність сонячні будинку — будинку на 75% -100%, опалювальні за рахунок сонячної енергії. Але такі будинки, крім численних сонячних колекторів мають величезні акумулятори тепла — ємності від 18 до 30м3 заповнені водою, багаторівневу завантаження тепла і вельми економне стінне отопленіе.Напрімер, є заміський будинок площею 300м2, з середньою тепловіддачею до 90 Вт/м2 і з підключеною електричної потужністю 5кВт. Електрічсолнечний коллектореской потужності на побутові цілі більш ніж достатньо. Однак, в зимовий час, ця електрична потужність з наявною тепловіддачею не здатна обігріти такий будинок. «Традиційне» рішення — дрова або солярка, як енергоносій для вирішення проблеми опалення. У цьому випадку, альтернативою можна вважати зниження тепловіддачі будинку до 20-40 Вт/м2 за рахунок додаткової теплоізоляції (можливо додаткові заходи по рекуперації тепла вентильованого повітря) і установку теплового насоса (обігріву — 10-16 кВт) на наявну електричну потужність (з автоматикою з роздачі електричної потужності).

Переваги альтернативного рішення — суттєве зниження поточних витрат (приблизно в 5 — 8 разів), істотну перевагу в комфорті (немає необхідності в обслуговуванні та заправки і т.д.). Недоліки — повна залежність від електрики, великі одноразові затрати.Ілі інший приклад, будинок — лазня тимчасового проживання площею 180м2, з середньою тепловіддачею до 120 Вт/м2, без будь-яких комунікацій. «Традиційне рішення» — бензогенератор 3-5кВт і дров’яна піч потужністю 20-30 кВт. Альтернативним рішенням буде зниження тепловіддачі до 40 Вт/м2, установка стаціонарного дизельного (газового + газгольдер) когенераторі безперервної роботи на 8кВт, інвертора 3-4кВт з акумуляторами в 600 — 800 ah, збільшення потужності печі до 80-120 кВт, а також установка ємнісного теплового акумулятора — приблизно 5м3.

Переваги: зниження поточних витрат у 3-5 разів, велика стабільна і збільшена пікова електрична потужність, мінімізація проміжків між закладкою дров у зимовий період, істотну перевагу в комфорті. Недоліки — великі одноразові витрати.

водяне отопленіеЕще простий приклад: будинок постійного проживання площею 250м2, з середньою тепловіддачею 60-80 Вт/м2, достатня електрична потужність (більше 25 кВт). «Традиційне рішення» — електрокотел або електрорадіатори. Альтернативне рішення — установка теплового насоса з водяним опаленням «тепла підлога» теплопродуктивністю 25кВт.

Переваги: зниження поточних витрат у 3-4 рази. Недоліки — великі одноразові витрати.

Як уже можна було помітити всі альтернативні рішення вимагають первинних великих витрат, які окупаються кілька років (2-8), і тільки потім настає реальна економія коштів. Багато хто з них підвищують якість життя (комфорт), проявляється це в зниженні або повній відсутності періодичного обслуговування та заправки систем паливом.

У випадку аварії (внутрішні чи зовнішні проблеми) істотно зростає часовий лаг для усунення несправностей, без зниження якості життя (для систем мають теплоакумуляторі та акумулятори електроенергії).
Отже, альтернативні рішення в енергозабезпеченні заміських будинків на сьогоднішній день економічно доцільні тільки там, де немає магістрального газу. У майбутньому, коли ціна газу наблизиться до світової, як це сталося з іншими джерелами енергії — нафтопродуктами і електрикою, ситуація на ринку зміниться. Одне можна сказати однозначно, утеплювати будинки, доводячи тепловіддачу до 20-40 Вт/м2 має сенс і сьогодні і з прицілом на майбутнє.

Сонячна Міська Башта RAFAA для Олімпіади-2016 в Ріо

Сонячна Міська Башта RAFAA для Олімпіади-2016 в РіоЦікаве завдання поставили перед архітекторами організатори літніх олімпійських ігор 2016 року, які пройдуть у Ріо-Де-Жанейро. Незалежно від спортивних результатів, вони вирішили ввести цю подію в історію як першу Олімпіаду з нульовим рівнем забруднення атмосфери. Для цього швейцарські архітектори компанії RAFAA Architecture and Design розробили величезну сонячну батарею, одночасно вона є і водоспадом. І батарея, і водоспад — джерела абсолютно чистої (не забруднює атмосферу) енергії.

RAFAA’s Solar City Tower — така повна назва сонячної батареї-водоспаду. Її продуктивності вистачить для постачання енергією як самого Ріо-де-Жанейро, так і Олімпійського села. Водоспад стане одночасно джерелом енергії і символом могутності Природи.

До башти буде відкрито вільний доступ через міську площу. Майданчик розташується на 60 м вище рівня моря, і її планується використовувати також для зборів городян і святкування різних подій. Кафетерій і магазин згідно з проектом архітекторів знаходяться з боку Атлантичного океану в 105-метровій вежі, позаду водоспаду, і з їхніх вікон будуть відкриватися запаморочливі види. У верхнього поверху є палуба спостереження з можливістю огляду на 360 градусів. Крім того, любителі гострих відчуттів можуть стрибнути з вежі (така розвага відома як банджі-джампінг) зі спеціально спроектованих висувних платформ.

Ліхтар на сонячних батареях

Ліхтар на сонячних батареяхОсвітлення відіграє важливу роль в житті людини. Адже наші очі влаштовані природою таким чином, що ми можемо спостерігати оточує нас лише за наявності світла. Особливо актуальне це питання для власників приватних володінь. В основному саме для них і призначена наша стаття, що розповідає про ліхтарях на сонячних батареях.

Згадайте власні трудові будні на заміській ділянці. Якщо до настання темряви будь-яка робота залишилася невиконаною, то все доводиться відкладати до наступного дня. Та й не тільки з роботою, але і з відпочинком виникають проблеми. Здавалося б, вихід один — протягувати з дому електропроводку, шукати або створювати місце для установки ламп і так далі. Однак є більш простий і елегантний вихід з положення — ліхтарі на сонячних батареях.

Прогрес не стоїть на місці, і сьогодні не обов’язково займатися трудомісткими електромонтажними роботами і придумувати способи встановлення ламп. Ліхтарі, що мають власне джерело живлення (сонячні батареї), працюють автономно і харчуються тільки від сонячного світла. При цьому заряду таких вуличних світильників може вистачити і на дванадцять годин роботи.

Сонячні ліхтарі — це не тільки нове слово в енергозбереженні, але й абсолютна новаторське рішення на рівні виробництва. Сонячні батареї були створені ще в середині минулого століття, але масштабно робити з їх допомогою засоби освітлення почали тільки в наші дні.

Сучасні моделі ліхтарів на сонячних батареях можуть працювати автономно в повному сенсі цього слова. Тобто ці ліхтарі самостійно включаються з настанням сутінків і вимикаються за світанком. До того ж, досить демократичні ціни на ці види ліхтарів можуть дозволити домовласникові освітити за їх допомогою весь ділянку. Вартість таких освітлювальних приладів починається всього лише з декількох сотень рублів.

Завдяки досить широкому вибору різних видів дизайну ліхтарів на сонячних батареях, можна підібрати їх на будь-який смак у відповідності з будь-яким дизайном ландшафту.

Світильники виготовляються і «під старовину», і в стилі hi-tech, і у вигляді різних тварин, фонтанів або гротів. Вони можуть бути підвісними або встановлюватися на землю. Світильники можуть мати самі різні кольори освітлення: білий, жовтий, червоний, синій і так далі.

Особливості роботи та експлуатації ліхтарів на сонячних батареях
Сонячні батареї акумулюють протягом усього дня сонячну енергію, а з настанням темряви витрачають її на освітлення навколишнього простору. Що стосується конструктивних особливостей автономних ліхтарів, то все виглядає досить просто. Ліхтар містить акумулятор, який накопичує електроенергію, що надходить з фотоелемента. Далі від акумулятора енергія надходить в світлодіод. Як правило, світлодіоди ліхтарів закриті плафонами, які, у свою чергу, стоять або на ніжках, або мають спеціальні ручки для підвішування.

Ніжки ліхтарів на сонячних батареях можуть бути призначені для установки на рівну і тверду поверхню, наприклад, бетонну або плиткову, а можуть бути загостреними для установки в грунт (наприклад, вздовж доріжок на дачній ділянці).

Варто відзначити важливу деталь: для живлення енергією немає необхідності в прямих сонячних променях. Ліхтарі можуть заряджатися навіть у похмуру погоду.

Ліхтарі на сонячних батареях легко можна переносити з одного місця на інше. При цьому вони відрізняються високими показниками безпеки.

Такі ліхтарі ніколи не перегорають, не вимагають догляду та обслуговування (крім періодичного очищення від забруднень)

Керовані вікна будуть працювати від сонячної енергії

Керовані вікна на сонячный енергіїУ березні 2010 р. компанія VELUX, світовий лідер на ринку мансардних вікон, представила в Росії нове дистанційно кероване вікно. Воно не потребує витрат електроенергії та підведення проводів, оскільки працює на сонячній батареї.

«Поширена — тривала відсутність сонця. Акумулятор новинки здатний забезпечити до 300 циклів відкривання-закривання вікна навіть у відсутність природного освітлення », — говорить Вікторія Гордовенко, менеджер з розвитку бізнесу VELUX.

Нове мансардне вікно має ряд можливостей і переваг. Ви зможете легко відкривати і закривати вікна, незалежно від того, як високо вони знаходяться. За допомогою пульта управління можна відкривати не тільки вікно, але і вентиляційний клапан для всесезонного провітрювання. Крім того, ви зможете налаштувати вікно на автоматичне провітрювання у зручний для вас час.

Для нового мансардного вікна VELUX передбачені всі сумісні аксесуариштори, рольставні і маркізет, також на сонячній батареї. Їх можна просто встановити на вікна без проведення проводів. Дистанційний пульт від вікна автоматично виявить встановлені аксесуари і додасть їх в загальне меню. Як тільки пульт зареєструє нові аксесуари, ви зможете почати їх використовувати.

Зручне меню допоможе вам створити персональну програму, яка може включати в себе, наприклад, відкривання вікон для провітрювання під час вашої відсутності, закривання штор або рольставней в самий сонячний час дня для захисту від спеки.

«Можна, наприклад, запрограмувати вікно на режим будильника. В потрібний час штори і віконниці відкриються, ви прокинетеся від сонячного світла, свіжого повітря і співу птахів », — розповідає Вікторія Гордовенко.

Вікна VELUX на сонячній батареї постачаються з багатофункціональним склопакетом. Внутрішнє скло такого склопакета ламіноване («триплекс»), таким чином, якщо раптом вікно розіб’ється, то осколки просто «повиснуть» на плівці, убезпечивши вас і ваших дітей від порізів. Спеціальна плівка склопакета поглинає до 90% УФ-променів, запобігаючи меблі і стіни від вигоряння. Зовнішнє скло має самоочисне покриття Easy-clean, яке дозволяє довше зберігати скло чистим.

Енергетична ефективність електромобілів

електромобіліСпонукальною причиною до перегляду попередньої статті «Енергетична ефективність електромобілів» послужила листування з деякими активними поборниками альтернативних видів транспорту. Мені було справедливо вказано на те, що простий переклад GGE (Gas Gallon Equivalent) для автомобілів на природному газі в еквівалент літра бензину може призвести до омани читачів. Також було багато критики про те, що порівнюються незрівнянні за потужності двигуна автомобіля. Постараюся виправитися і на цей раз привести нові дані. Отже, приступимо …

Давайте на час відвернемося від такого ефемерного поняття, як екологічна чистота і безшумність електромобіля. Спробуємо підступити до проблеми з суто меркантильним інтересом — візьмемо і порівняємо параметри витрати енергії різних типів автомобілів на одиницю пройденого шляху. Для оцінки будемо використовувати не тільки витрати енергії на пересування (в цьому випадку електромобіль, завдяки своєму вкрай високому ККД буде многогратно перевершувати інші типи автомобілів), але і витрати енергії, необхідні для переробки вихідної сировини, доставки енергоносія і заправки автомобіля.

Зіркові батареї — нічна альтернатива сонячним

Зіркові батареїРосійські вчені-ядерники здійснили ще один прорив у розробці альтернативних джерел енергії, створивши батарею, яка вдень перетворює енергію Сонця, а вночі — зірок.

Сонячна енергетика є перспективним напрямком, але основна проблема тут — у неможливості роботи установок в темний час доби із зрозумілих причин. Нова унікальна батарея працює 24 години на добу, в чому і полягає її перевага.
Як розповів директор центру прикладних досліджень ОІЯД у Дубні Валентин Самойлов, вчені створили нову речовину — гетероелектрік, завдяки якому батарея може працювати на енергії Сонця і зірок, незалежно від погодних умов.

«Ефективність перетворення світла в електричний струм у демонстраційного зразка у видимій області більш ніж в два рази вище, ніж у звичайної сонячної батареї, а в інфрачервоній області — у півтора, — пояснює Валентин Самойлов. — А собівартість гетеро-електричного фотоелемента нижче, ніж у фотоелемента звичайної сонячної батареї ».

Презентація «Зоряною батареї» відбулася в Дубні в Науковому центрі прикладних досліджень Об’єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД). Розробці ще належить пройти шлях від демонстраційного зразка до дослідній установці, але проведені досліди вже показали, що батарея ефективна не тільки при сонячній погоді, але і в похмурі дні, а також увечері і вночі.

Використання сонячної енергії

Використання сонячної енергіїПеріод для підтоплення — це грудень, січень і лютий. Однак, експлуатовані пасивні будинки (крім тих трьох місяців), не потребують опалення. У цей зимовий період в Середній Європі сонячної енергії недостатньо.

Взимку сонячна радіація незначна, у зв’язку з цим температура навколишнього середовища теж низька, отже, тепловтрати максимальні. Скління площі, яких збільшено з метою пасивного використання сонячної енергії, призводять до високих тепловтрат.

Принципи використання сонячної енергії в пасивних будинках:

Необхідне високоякісне скло, яке має високу проникну здатність сонячної енергії, низький коефіцієнт теплопередачі;
Інші втрати по периметру вікна повинні бути незначними;
Має бути можливість теплопосточання від використання сонячної енергії через прозорі поверхні

Щоб зрозуміти, як складається енергобаланс між теплопосточанням від сонячної енергії і тепловтратами, потрібно розуміти незначне споживання теплової енергії на опалення як функцію, залежну від частки площі південно орієнтовного скла

Лінії зроблені за допомогою розрахункової моделі DYNBIL. При розрахунках до уваги брали затемнення віконних рам, пропускання світла через кут нахилу. Звичайним подвійним склінням в пасивному будинку неможливо досягти нетто-надходжень від сонячної енергії.

При використанні звичайного потрійного скла, також неможливо отримати зменшення споживання теплової енергії для опалення. Вікна з подвійним склом, які стоять у будинках з низьким енергоспоживанням, все-таки досяжні деякі пасивні надходження від сонячної енергії при використанні середньої частки від загальної площі. Реальні теплопоступлення наступають при застосуванні скла високої якості (потрійне засклення з низькоемісійним покриттям), тобто скло для пасивного будинку. Вікна такої якості, розташування якого йде на південну сторону і не затемнене, енергоспоживання такого вікна знижуються в два рази. Можливість використання сонячного випромінювання при площі скління близько 40% сильно слабшає.

При подвоєнні площі скління з 40% до 80% зневажливо мала.

Якість скла є дуже важливою, ніж кількість скла. Пасивні будинки ні в якому разі не можна оснащувати склом з великими площами з південної орієнтації. Таблиця розташована нижче показує можливі типи засклень, які є найкращими для установки в пасивних будинках.

У пасивного будинку критерій комфорту для скла Ug ≤ 0,8 Вт / (м2К), а енергетичний критерій Ug — 1,6 Вт / (м2К) * g <0

Якщо через погані віконних рам і містків холоду в області вікон неприпустимо високо зростуть тепловтрати, то позитивний баланс від сонячних теплопоступленій може значно зменшитися. Найзвичайніші віконні рами мають значення коефіцієнта теплопередачі 1,5 … 2 Вт / (м2К). тепловтрати 1м2 в два рази більше тепловтрати від 1м2  для пасивного будинку, для якого за нормами коефіцієнт теплопередачі дорівнює 0,7 Вт / (м2К). Також необхідно враховувати значні містки холоду в місцях з’єднання скла з рамою. Щоб не втратити баланс від сонячних теплопоступленій внаслідок цих додаткових тепловтрат, слід застосовувати віконні рами з високим термічним сопротівленіем.Ніже на малюнку показано порівняння вікон.

Для виготовлення теплоізоляційних віконних профілів використовуються наступні конструктивні варіанти:

Рами утеплені пінополіуретаном зі статичними елементами жорсткості з сталевих, алюмінієвих або скловолоконних профілів;
Пластикові профілі для рам з двома або трьома повітряними камерами, з внутрішнім розташуванням елементу жорсткості;
Рами з дерева, металу або пластику із внутрішнім наповненням з пінополіуретану;
Дерев’яні вікна з теплоізоляційним вкладишем з м’якої теплоізоляційної дерев’яної плити або з бальзи;

Схожі варіанти можна виготовити промисловим способом на основі виробничих процесів. Для виробництва рам можна використовувати звичайні процеси на базі ПВХ. Додаткові повітряні камери на обох сторонах (внутрішньої і зовнішньої) утворюють термічну теплоізоляцію рам.Установка вікна в стіні з цегли товщиною 175мм та утепленням 300 мм, де зовнішня сторона вікна розташована урівень із зовнішнього боку цегляної стіни є неправильною, тому що в даному випадку теплоізоляція взагалі не перекриває раму.

Часто застосовується ще один варіант, коли вікно у своєму розпорядженні ще в більш несприятливому місці в зовнішній стіні. Внутрішня поверхня скла, не підвладна негативних факторів, має температуру близько + 16,8 ° С при зовнішній температурі — 15 ° С. Внутрішня температура по кромці скла знижується до + 6 ° С. Низькі температури показують, що тепловтрати такого вікна значно вище, ніж можна було б очікувати при використовуваному високоякісному склінні.

Шлях до пасивного будинку веде до розташованих на південь вікнам з потрійним склопакетом, низькоемісійним покриттям. Вікна повинні бути не дуже великими за площею, з утепленими віконними рамами.

Зразковий сонячний будинок «Лейпциг».

У листопаді 2007 року фірма «HELMA Eigenheimbau AG» представила відвідувачам перший зразок сонячного будинку в своєму парку зразків будівництва в Лерте недалеко від Ганновера.Современний цегельний сонячний будинок розширив базу енергозберігаючих будинків фірми, що будує будинки по всій Німеччині.

зразковий сонячний будинокзразковий сонячний будинок

Завдяки цьому сонячному будинку фірма «HELMA» стала одним з лідерів виробництва екологічно безпечних енергозберігаючих будинків.

 

 

 

зразковий сонячний будинокПроект «Лейпциг» фірми «HELMA» являє собою зразок будинку, який є втіленням концепції сонячного будинку. На південній стороні будівлі розташовані вікна великої площени і зимовий сад, який тягнеться аж до даху, що сприяє отриманню сонячного тепла.

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокзразковий сонячний будинокІзоляція будинку відповідає стандарту KfW 40-Standard або вище. Фундамент сонячного будинку покритий спеціальною ізоляцією.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокВільний рух холоду під будинком досягається так званими морозними парасолями, які прокладені під будівлею. Можна відмовитися від обшивки дошками бетонної підлоги першого поверху, так як фасадна сторона так само ізольована і може використовуватися як опалубка.

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокДля того щоб майбутні мешканці могли використовувати сонячну енергію, в будинку встановлений накопичувач висотою 4,6 м, діаметром 1,4 м і об’ємом 7000л. Цей накопичувач створений фірмою «Solvisim Haus». Вбудований в житлову частину будинку накопичувач є характерною ознакою будь-якого сонячного будинку.

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокСонячні будинки фірми «HELMA» будуються з цегли, а підлога робиться з залізобетону. Такий метод будівництва забезпечує будинкам швидкий процес теплообміну, що, в принципі, добре для сонячного будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокЗавдяки сонячним елементам площею 40 м ² будинок отримує теплову енергію, яку потім накопичує.Солнячні елементи розташовані на південній стороні даху під кутом 45 градусів праворуч і ліворуч від зимового саду. Поверхня над зимовим садом використовується для розміщення фотогальванічної енергетичної установки площею приблизно 11 м ², що оптимізує та продовжує концепцію сонячного будинку.

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокДля будівництва стін використовується цегла з ізоляцією, заповнена перлітом, який володіє хорошими фізичними та екологічними якостями. Наприклад, цегла «PorotonT8«. Перліт є натуральним мінералом, який виник завдяки підводної вулканічної діяльності. Шляхом короткочасного нагрівання меленої гірської породи до температури 1000 градусів, з неї випаровується вода. При цьому перліт збільшується в розмірі майже в 20 разів. Перліт — екологічно чистий матеріал з високим ступенем теплоізоляції. Після обробки «PorotonT8» коефіцієнт теплопровідності складає 0.08 Вт / мК, завдяки чому стіни сонячного будинку добре ізольовані. Цегла складається з несучої частини розміром 17,5 см і ізоляційної частини розміром 25см, що означає, що ширина зовнішньої стіни складає 42,5 см.

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокНакопиченої сонячної енергії вистачає для того, щоб опалювати будинок кілька тижнів. Лише в холодний несолнечний період сонячна установка підтримується піччю з апаратом для сухої перегонки дерева потужністю 25 кВт. Завдяки цьому температура в накопичувача досить висока навіть для нагріву господарсько-питної води (наприклад, душу або ванни).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокПерші випробування зразкового будинку показали, що навіть у холодну зимову погоду енергії в накопичувачі вистачить на тиждень, і тільки потім треба буде використовувати піч.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокРозташована між передпокоєм і житловою частиною будинку піч з апаратом для сухої перегонки дерева є не тільки необхідною складовою частиною системи опалення, а й завдяки центральному розташуванню представляє собою елемент декору житлової частини будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинокзразковий сонячний будинокДля того, щоб відвідувачі будинку швидше зрозуміли принцип роботи системи опалення фірма «HELMA» розробила наступне: при вході розміщено екран, на якому показана схема опалення, а також відображена температура в різних частинах будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зразковий сонячний будинок

зразковий сонячний будинокВисновок: сонячний будинок «Лейпциг» фірми «HELMA» поєднує у собі домашній затишок і інноваційно ефективну опалювальну технологію