LiMotive літій-іонні батареї SB для автомобілів майбутнього

LiMotiveВсі автовиробники, які серйозно займаються розробкою електромобілів, зрозуміли, за сучасного розвитку технологій саме літій-іонні батареї — оптимальне рішення для електромобілів.

Автоконцерн BMW почати установку акумуляторних батарей SB LiMotiv планує на електромобіль Megacity Vehicle. У серію електромобілі BMW будуть запущені в 2013 році. Megacity Vehicle, володіє «нульовим» викидом CO2, пристосований до великих міст. Крім літій-іонних батарей SB LiMotiv в автомобілі широке застосування отримав вуглепластик, здатний полегшити максимально його конструкцію.

Імовірно, до серійного випуску Megacity Vehicle, в Мюнхені буде представлений концептуальний автомобіль на електротязі, також оснащений літій-іонними батареями.

Ключовими аспектами для акумуляторних батарей — сіановятся їх вартість, питома потужність і питома енергоємність, і звичайно термін служби, безпека і надійність. Слабка поширення електромобілів в теперішній час обумовлено вартістю акумуляторних батарей, що становить левову частку ціни нового авто (будучи серйозним фактором подорожчання моделі), недостатня питома енергоємність батарей, що вимагає перезарядки кожні 100-200 км пробігу протягом 8-10 годин. Перешкодою стає інфраструктура (відсутність розеток для підключення електрообладнання автомобіля).

SB LiMotive планує до 2015 року питому вартість батареї скоротити до 350 євро за один кВт-год ємністю 35 кВт-год ціною близько 12 000 євро. Це дорого, тенденцію до зниження ціни будуть мати завдяки зростанню продажів автомобілів на електротязі і обсягів серійного випуску.

Основний критерій поширення електромобілів на світових дорогах — дальність поїздки однієї зарядки акумуляторних батарей. Вона залежить від питомої енергоємності акумулятора. Для поїздок на 300-500-1000 км на одному заряді, характеристики хімічних елементів і рідин необхідно покращувати. Останнє може знизити її розміри і вага. Найсучасніша технологія дозволяє повністю «забити» багажник автомобіля Volkswagen Golf банками АКБ, ресурсу яких достатньо лише на 150 км в гарну погоду по рівному асфальту. Батарея ємкістю 35 Квт-год важить 350 кг. Не слабо?!

Зіставимо повинен бути термін служби батарей з терміном служби машини. Нагадую, блок батарей в електромобілі — не одна єдина АКБ, її заміна виконується самостійно і не займе і п’яти хвилин. Заміна батареї в електромобілі без фахівців СТО — ідея сумнівна.

У SB LiMotive вирішили успішно впоратися із зазначеними вище завданнями, максимально збільшивши на дорогах світу число електромобілів — зручних, надійних, сучасних.

One thought on “LiMotive літій-іонні батареї SB для автомобілів майбутнього

  • 08.10.2010 at 18:40
    Permalink

    Все починається з великогабаритного і важкого. Згадайте еволюцію мобілок — колись щось велике і недосяжне, а зараз в усіх. Якби ще нафтовики не гальмували процесів розвитку альтернативних двигунів…

Comments are closed.