Пасивна геотермальна енергетика.

пасивна геотермальна енергетикаПри будівництві енергозберігаючих будинків (у тому числі сонячних і пасивних) з високим термічним опором огороджувальної конструкції (більше 4,5 …) основні втрати тепла припадають на систему вентиляції. Для зниження втрат встановлюються вентиляційні установки з рекуперацією тепла, з вбудованими тепловими насосами малої потужності. Після енергетичного обміну в рекуператорі вхідний і вихідний повітря має температуру рівну середньоарифметичному між вуличною температурою і температурою всередині будинку (причому при 100% енергетичному обміні — ідеальні умови).

Таким чином, якщо температура навколишнього середовища-20оС, а внутрішня +20 оС, то вхідний і вихідний повітря буде мати температуру близько 0 °. Саме тому, ставиться тепловий насос для охолодження вихідного до-10оС — 15оС-та зігрівання що входить до +10 оС +15 оС. У ситуації, що склалася, цілком розумно попередньо зігрівати вхідне повітря з допомогою землі.

При ідеальному обміні не залежно від температури навколишнього середовища вхідне повітря можна прогріти до +5 оС, і тоді після рекуперації картина буде наступна: вхідне повітря +12,5 оС, вихідний +12,5 оС. Така ситуація дозволить або взагалі відмовитися від теплового насоса, або істотно підвищити його розмножувальний коефіцієнт і відмовитися від інших джерел тепла в будинку.
пасивна геотермальна енергетика
система теплообменаДля відбору тепла у землі на глибині 1.5-2метра зариваються вентиляційні труби, які і є теплообмінниками. Така система дуже цікава як взимку, так і влітку. У літній період будинок кондиціонує за допомогою тієї ж землі. Таку систему іноді називають пасивною геотермією.

Витрата енергії на обмінні енергетичні процеси практично нульовий, як і в рекуператорі (на відміну від теплових насосів потребують значних, хоч і в 3-4 разів менших у порівнянні з вироблюваної енергією).

Звичайно, будь-які перешкоди, такі як довжина вентиляційної труби, рекуператор і т.д. підвищують витрату електроенергії самого вентилятора, але вони несумірні з тією енергією, яка заощаджується завдяки використанню землі, як акумулятора енергії з базовою температурою +5 оС.

iPhone 6: алюміній і сонячні батареї

iPhone 6: алюміній і сонячні батареїНе встиг iPhone 4 міцно стати на ноги, як всюдисущі дизайнери-концептуалісти почали штампувати iPhone 5; один з них, пам’ятається, навіть отримав інтерактивний голографічний проектор. А дизайнер на ім’я Арчіл Вардідзе не став скромничати і представив концепт iPhone 6.

Зрозуміло, автор не міг не згадати про проблеми з антеною в останнього «яблучного» мобільника, і тому антена тут виконані в більш фундаментальної конструкції. А для того, щоб акумулятори працювали довше, Арчіл розмістив на задній кришці корпусу сонячну батарею. Крім того, слід відзначити новий вигляд кнопки HOME, тепер вона підтримує декілька ступенів натискання, відповідно, кількість її функцій у новій версії збільшується. Однак у загальних рисах стилістика Apple все-таки збереглася.

Власна електростанція для дому

Власна електростанція для домуЗа останні 10 років виробництво електроенергії з сонячного світла зросла приблизно в 90, а вітрової в 10 разів, але ж ще залишається нереалізованим величезний потенціал приватних домоволодінь. Вони могли б забезпечувати себе енергією самостійно, покладаючись на національну енергомережу тільки в крайніх випадках або у періоди несприятливих погодних умов.

Тижнем раніше на зборах Американського хімічного суспільства вже представили проект, який може зробити будинок і невелике підприємство малого бізнесу практично незалежними від сторонніх джерел енергії.

Американські вчені повідомили про відкриття потужного каталізатора (збільшує ефективність електролізу в 200 разів), що стане ключовим елементом у недорогих сонячних енергетичних системах. Ідея полягає в тому, що невелика енергостанція використовує сонячні батареї для вироблення електроенергії, а її надлишки за допомогою електролізера будуть переробляти із  звичайної води на водень і кисень. Вночі, коли Сонця немає, енергія від водневих паливних осередків зможе підтримувати безперервну роботу енергосистеми. Така міні-електростанція зможе забезпечити будинок енергією, необхідної для опалення, освітлення та приготування їжі.

В даний час ліцензію на комерційне використання каталізатора отримала кампанія Sun Catalytix, яка обіцяє через 2 роки випустити на ринок готовий продукт, придатний для експлуатації будинку і в малому бізнесі.

Доступний і надійний спосіб забезпечити мережеве живлення — дизельні генератори

dizelnye generatoryЕлектростанції і дизельні генератори — доступний і надійний спосіб забезпечити мережеве живлення при збоях подачі електроенергії або при повній її отсутствіі. Дізельні генератори існують різних типів експлуатації в залежності від часу напрацювання:

Основний режим — PRP
У цьому режимі генератор працює постійно, при будь-якому навантаженні з перервами на техобслуговування.

Безперервний режим — COP
У цьому режимі генератор працює постійно, з максимальним навантаженням та перервами на техобслуговування.

Аварійний режим — LTP
У цьому режимі генератор працює не постійно, а лише на час відключення основного джерела живлення.

 

LiMotive літій-іонні батареї SB для автомобілів майбутнього

LiMotiveВсі автовиробники, які серйозно займаються розробкою електромобілів, зрозуміли, за сучасного розвитку технологій саме літій-іонні батареї — оптимальне рішення для електромобілів.

Автоконцерн BMW почати установку акумуляторних батарей SB LiMotiv планує на електромобіль Megacity Vehicle. У серію електромобілі BMW будуть запущені в 2013 році. Megacity Vehicle, володіє «нульовим» викидом CO2, пристосований до великих міст. Крім літій-іонних батарей SB LiMotiv в автомобілі широке застосування отримав вуглепластик, здатний полегшити максимально його конструкцію.

Імовірно, до серійного випуску Megacity Vehicle, в Мюнхені буде представлений концептуальний автомобіль на електротязі, також оснащений літій-іонними батареями.

Ключовими аспектами для акумуляторних батарей — сіановятся їх вартість, питома потужність і питома енергоємність, і звичайно термін служби, безпека і надійність. Слабка поширення електромобілів в теперішній час обумовлено вартістю акумуляторних батарей, що становить левову частку ціни нового авто (будучи серйозним фактором подорожчання моделі), недостатня питома енергоємність батарей, що вимагає перезарядки кожні 100-200 км пробігу протягом 8-10 годин. Перешкодою стає інфраструктура (відсутність розеток для підключення електрообладнання автомобіля).

SB LiMotive планує до 2015 року питому вартість батареї скоротити до 350 євро за один кВт-год ємністю 35 кВт-год ціною близько 12 000 євро. Це дорого, тенденцію до зниження ціни будуть мати завдяки зростанню продажів автомобілів на електротязі і обсягів серійного випуску.

Основний критерій поширення електромобілів на світових дорогах — дальність поїздки однієї зарядки акумуляторних батарей. Вона залежить від питомої енергоємності акумулятора. Для поїздок на 300-500-1000 км на одному заряді, характеристики хімічних елементів і рідин необхідно покращувати. Останнє може знизити її розміри і вага. Найсучасніша технологія дозволяє повністю «забити» багажник автомобіля Volkswagen Golf банками АКБ, ресурсу яких достатньо лише на 150 км в гарну погоду по рівному асфальту. Батарея ємкістю 35 Квт-год важить 350 кг. Не слабо?!

Зіставимо повинен бути термін служби батарей з терміном служби машини. Нагадую, блок батарей в електромобілі — не одна єдина АКБ, її заміна виконується самостійно і не займе і п’яти хвилин. Заміна батареї в електромобілі без фахівців СТО — ідея сумнівна.

У SB LiMotive вирішили успішно впоратися із зазначеними вище завданнями, максимально збільшивши на дорогах світу число електромобілів — зручних, надійних, сучасних.